סיגל בן ארצי אתר הספרים הרשמי
סיפור אישי

לפני כעשור, כשהדיבורים על בינה מלאכותית רק החלו ונשמרו בסודי סודות, הבנתי שהעולם הולך לקראת שינוי עצום. הבינה המלאכותית הציתה את דמיוני, והפכה לרקע של הספר לכודים ברשת. כשביקרתי בעמק הסיליקון, אוניברסיטת סטאנפורד ומרכז גוגל, תעשיית ההיי-טק, על כל נכלוליה, נחשפה לנגד עיניי. חזיתי בהתפתחות האדירה של תחום ההיי-טק, לתחרות בין החברות, לגניבת המוחות זה מזה וגם לשיתופי פעולה. רומן טכנולוגי הלך ונרקם לנגדי. שנים קודם לכן, הייתי עיתונאית מחשבים וטכנולוגיה בתקשורת הכתובה, הקמתי עיתון משחקי מחשב לנוער, וערכתי עיתון בתחום המחשבים. תוך כדי פיתחתי תוכנה להפחתת חרדה ממתמטיקה, שזכתה לפרסום עולמי, הקמתי פורטל מוביל בתחום החינוך, ולמדתי לתארים מתקדמים במחשבים בחינוך ובחקר העתיד. הייתי בשלה לכתוב ספר שייצא לאוויר העולם.
לכודים ברשת פורסם לפני כשנתיים, במקביל לפריצתה לעולם של הבינה המלאכותית. הסיפור הדמיוני בחלקו, הפך למציאות.

שנה לאחר מכן, יצא לאור הספר שביל החמלה. רומן בועט נוסף, הפעם בתחום הרגש. הספר לוקח את הקורא למסע אישי עמוק ויוצא דופן, שנכתב על רקע הסכנות שהרשת מזמנת. באוטוסטרדת האינטרנט נפערים לא אחת בורות, שמהם צריך להיזהר, הוא המסר. כיצד? – צריך לקרוא כדי להבין.

החיים יוצרים לא אחת תפניות יוצאות דופן. סיפורים קצרים קל יותר לעכל, בייחוד בתקופות סוערות. הסיפורים שכאן חושפים פכים קטנים מהחיים, ומעוטרים – איך לא – בתוכנת בינה מלאכותית.
כיוון שמסר אופטימי הוא תמיד חלק מכתיבתי, בימים כתיקונם, וגם בימים שלא, הסיפורים כאן מותירים חיוך על הפנים וטעם של עוד. סיפורים חדשים מתפרסמים כאן באופן קבוע. כדאי להיכנס לאתר מדי פעם.

מאחלת לכם שתהנו, תספרו לחברים, ותמיד תרצו לקרוא עוד.

שלכם,
סיגל בן-ארצי